Borkowski Dariusz

D.Borkowski - zdjecieDr inż. Dariusz Borkowski, adiunkt w Katedrze Metrologii i Elektroniki AGH. W roku 2000 ukończył studia magisterskie na wydziale EAIiE AGH. W 2007 roku otrzymał tytuł doktora nauk technicznych specjalności Elektrotechnika na tym samym wydziale. W swojej pracy naukowej zajmuje się pomiarami parametrów systemu elektroenergetycznego, a w szczególności impedancji harmonicznej systemu oraz projektowaniem i budową rozproszonych systemów pomiarowych. Jego zainteresowania to metody statystycznej analizy danych i przetwarzania sygnałów, cyfrowe systemy pomiarowe, rozwój algorytmów pomiarowych dla energetyki i automotive oraz programowanie inteligentnych czujników. Jest autorem lub współautorem 41 publikacji naukowych. Prowadzi wykład i ćwiczenia z przedmiotu Metody numeryczne w elektrotechnice dla kierunku Elektrotechnika. Prywatnie miłośnik zwierząt, gór i offroadu.

Jesteś tutaj: Home Sylwetki wykładowców Borkowski Dariusz